J. Lo Üzdün Bizi!

Jennifer Lopez, KKTC’ye şarkı söylemeye gelecekti. Bir otel açılışında bir kaç şarkı söylecek, doğumgünü için pırlanta kolyeler hediye edilecek ve iyi bir kaşeyle adadan ayrılacaktı. Ama olmadı. Gelemedi. Rum lobisi, Lopez’i topa tuttu; protestolar yağdı da gitti. Ardından Lopez’den şöyle bir açıklama geldi: “Jennifer Lopez insan hakları ihlalleriyle ilişkilendirilmiş hiçbir devlet, ülke, kurum veya rejime bilerek destek vermez. Kıbrıs’taki mevcut şartları tam olarak gözden geçirdikten sonra, (ünlü şarkıcının) danışmanları programın iptal edilmesine karar verdi. Bu bölgenin politik gerçekliklerine olan duyarlılığımızı yansıtan ve ekip halinde verilen bir karardır.”

Politik gerçek duyarlılığı popüler kültüre bulaşınca ve Türkler’in protestosundan öte 40 milyon dolarlık bir tazminatla karşılaşınca Jennifer Lopez gönüllerimize su serpen şu açıklamayı yaptı: “Benimle ilgili gelişen bu durumdan çok üzgünüm. Söz konusu açıklama bilgim ve onayım olmadan yapılmıştır. Oysaki politik konularda yorum yapmamak benim kişisel prensibimdir. Dünyanın her tarafındaki hayranlarımı seviyorum. Eğer meydana gelen bu durumdan üzülenler ve alınanlar oldu ise içtenlikle özür dilerim. Gerçekten çok üzgünüm.”

KKTC birinci cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kampanyasının ne getireceği bilinmez ama J. Lo, Kıbrıs’ta “Get Right” deseydi şunları söylecekti:

“Ya lookin’ just a little too hard at me
Standin’ just a little too close to me
Ya sayin not quite enough to me
Ya sippin’ just a little too slow for me
No doubt ya playin’ real cool homie

Got me thinkin’ what is it you do for me

Trippin’ (trippin’) a little more than I should be

So let ya self go and get right with me”
Ah J. Lo, belki de adadaki tüm hukuksal sorunların çözümü senden geçiyordu. Get right deyip kendimize gelecektik cümleten; popüler kültür her sorunu çözecekti.

Şimdiyse kendisini Kuruçeşme Arena’ya bekleyelim ve “yaşasın yaşayan tüm hayranlarımın kardeşliği” desin şen şakrak olalım. Belki 40 milyona takas eder.

Çok şey kaçırdık çooook.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: