Sana notlar iki: bir ruh hali üzerine…

Fiziksel olması lazım. Yorgunluğunun. Bir merdivenden çıkınca, kaslarının acıdığını hissetmelisin. Saatlerce yürüdüğün için bacaklarındaki kasların hamlığını hissetmelisin. Bilirsin ki, o yorgunluk geçicidir. Ertesi sabah daha zinde uyanmana neden olacaktır. Bir enerji patlamasını yaşamalısın sabahları, o an seni yoran o yorgunluk ertesi günleri daha rahat taşımana yol açmalıdır.

Bir de ruhunun içinde taşıdığın bir yorgunluk vardır. Bir söz duyarsın, aslında seni ifade etmez. Ama bir şekilde etkiler. Sabah gözünü açtığında “ne için kalkacağım” diye düşünürken bulursun kendini ya. O ruhunun yorgunluğudur işte. Sabahları uyanıp güne devam etmeye zorlayan ve kendini sürekli üzen olayları düşünürsün. Olmamışlıklar, ruhunu derinden inciten saçma sapanlıklar. Senin olmamışlığının, bir başkasının olmamışlığı; ortak olmamışlıklar…Dünyanın olmamışlıkları. Anlaşamayınca olmamış işte derler ya olanlara…Ve de ne çok şey var dünyada, ruhunu, kendini yoracak…Dünyanı yoracak, güne başlamanı zorlaştıracak. Bunlara rağmen dayansan şu günlere, yenilerini özlesen. Güzel haberleri özlesen ve gelse ya o güzel haberler.

Fiziksel olsun yorgunluğun; ertesi sabah güne kocaman bir bak diye, yüzünde bir gülümsemeyle.

Kahvene süt katarsın belki, hayatın daha tatlı olsun diye.

Ruh yorgunluğu mu?

Unutunca geçiyor diyorlar. Yolunu öğrenince sana anlatacağım, yine buralardan.

Dinlesen ya bunu o arada: http://fizy.com/#s/1lrdvg

Reklamlar

Sana notlar iki: bir ruh hali üzerine…” için bir yorum

Kendininkini ekle

  1. Ruhu yorulmuş adamı kendi haline bırakabilirsiniz ama adamına ve vakaya göre çok farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. İşin sonunda intihar da olabilir, hayatın akışı içinde daha önceden tasavvur edilemeyen güzel olayların meydana gelişiyle bir tazelenme, hatta yeniden doğuş şeysi de olabilir. Bu iki uç arasında da binbir çeşit opsiyon vardır. Esasen 21. yüzyıl orta/orta-üst sınıf metropol insanını sıkan, onu varoluşsal ıkınmalara sevk eden çok şey var. Varoluşsal ıkınma öbürüne de benzemez. Mamafih öbürünü de pek "uygulamamak" gerekmiş, öyle diyor doktorlar. Basura sebebiyet verebiliyormuş. Hayat, sen ne ilginçsin. Yazı? Güzel.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: