Sana Notlar 4 – Kim Derdi?

Bir iki not önce sana zaman üzerine bir kaç kelime yazmıştım. Onlara bir kaç kelime daha ekleyeceğim. Zaman beklemediğin kapılar açabilir. Zaman beklediğin kapıları da kapattırabilir. Sana anlam katabilir. Genelde de anlam katar. Anlamı kendinde gizlidir. Sana taşıdığı olaylardan çıkardıklarından ibarettir. Yoksa, bir başkası senin hayatından başka anlamlar çıkarabilir; eh o da onun derdi.

Başkalarının hayatına bakmayı çok seversin sen. Anlamlar çıkarmayı da seversin. Sana böyle pat diye söylediğime bakma; çoğumuzun içinde hüzünlü bir röntgenci yatar. Bu hayat röntgencisi genelde başkalarının acılarından zevk alır. Bir kısmı da hayatın acılarını sende görüp anlamak ister.Belki de kor acını elinden alıp seni acısız bıraktırmaya çalışıyorlardır. Ama yine de bak onlara, senin acını alırken kendi acısını unutmak ister aslında.

Dinle şimdi: Başkalarının hayatı, aslında kendi hayatın gibidir. O hayatların kıyısında kendine bir hayat kurmaya kalkman korkakçadır. Yani, belki paylaşabilirsin o hayatı, bir ucunda durabilirsin. Ama o hayatta bir uçta durduğun sürece kendi hayatına bakmıyorsun ya. Bir uçurumun ucunda bir ayağın o uçurumda diğeri karada yaşayıp duruyorsundur. Önce kendine bak işte. O kara parçasında neler olduğunu düşün. Dikenler mi var, olsun varsın. Su mu akıyor, aksın varsın.

Kara parçan senin yaşam parçandır.

İçine süzülsün işte onların hepsi.

Zamanla yaşadıkların mı?

Hepsi geçer hayat kalır der ya Ortaçgil. Aksın zaman alabildiğince. http://fizy.com/#s/1ai0qe

Kim derdi bunlar senin de başına gelecekti?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: