Sana notlar 5: Dosyalar

Seni derinden etkileyen bir olay olur. Üzerine uykusuz kalırsın ve uzun saatler düşünürsün. Yemek yersin düşünürsün. Araba kullanırsın, düşünürsün. Zaman geçer, düşünürsün. Herkes seni mutlu sanır,gülersin ama yine düşünüyorsundur.

Ve sonra anlarsın ki, herkesin açık bir dosyası vardır. Kayıtlarından silmeye çalışırsın.. Ama o dosya döner dolaşır senin içine yenide taht kurar. Dosyanda sesler kayıtlıdır, kokular kayıtlıdır,bir bakış kayıtlıdır, bir sarılış kayıtlıdır, bir sigarayı silkiş kayıtlıdır, bir andan sana kalan izlenimin kayıtlıdır. O anın melodisi kayıtlıdır; seni mutlu eden, mutsuz eden, kaygılandıran….Ve bu kayıtlar da kolayca silinemez.

Yeniden oyuna başladığın zaman, o dosya kayıtları da yeniden önbelleğine gelir. Kapandı sandığın dosyaların içinden çıkan bir ses sana o melodiyi yeniden hatırlatır… Sonra bu yeni oyun güzelce giderken anlamadığın bir şekilde bozulur. Kimbilir kimin hangi dosyasında neler vardır, neler o dosyadan sana yansımıştır.
Başkasının dosyalarında işin yok. Aslında sadece kendi dosyalarından hükümlüsün. Dosyalarını en acısız şekilde kapatmakla yükümlüsün. Yüklerin ve hükümlerin, yeni dosyalarına aittir artık.

Başkalarının hayatlarında bıraktığın izler desen, onlar başka dosyalarda kayıtlı. Ne yapsan da artık silinmez.

Bil, dosyanda ne olursa olsun, silemezsin o dosyaları… Dosyaları  baştan da yaratamazsın inan. Kendine eziyet edeceğine, onları tekrar tekrar içinde yaşamayı bırak.Gecen gündüzüne karışmasın artık. 

Bunu dinliyorum şimdi, sana da umut versin işte… http://fizy.com/#s/1lwjt7

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: