Mazi kalbimde bir yaradır…

Eskilerden bir fotoğrafı sizlerle paylaşmak istedim. Yıl takribi 1967. Zonguldak Valisi önünde, resmi bir yemekte maestro Nevzat Kalender ile özel bir çalışma içindeyiz. Onun yamalı ceketi, benim son moda önden düğmeli kırmızı elbisem ile ciddi bir performans sergilemekteyiz.
Nevzat ile ben minik sahnemizde, 1967

 Kalender aslında Batı musikisine eğilimli, Bach olsun Rachmaninov olsun, odasında yalnız kaldığında duvarlara bakarak çalıyor ama her seferinde bir dalıyor rönesansa sonra çıkıyor 1923’e. Eğitimi için Viyana’ya gitmek için para biriktiriyor. Ama Viyana yolu şimdilik o kadar uzak ki. 

Benimse gönlüm Amerika’dan gelen rock and roll’da. Ama plaklar pek gelmiyor Zonguldak’a. Bir yandan da idolüm Gönül Yazar. 

Ses ve Hayat dergisinin 2 yıl önceki sayılarından kestiğim resimlerle kendime elbise dikiyorum. Büyük annemin eski elbiselerinden kıyafet diktiğim için aile rahatsız.

Resimde görülemeyen Vali -batılı eğilimler içinde olsa da- alaturkaya meyilli. O nedenle Kalender yanına beni almış; alaturka şarkıları -imkanımız elverdiğinde- devlet erkanı ciddiyetiyle söylemekteyiz. Sonlara doğru bir takım milli marşları da söylüyoruz.

Ah mazi kalbimde bir yaradır!

Saygılar ve iyi pazarlar efendim.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: