um:ag Bağışlarınızı Bekliyor

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı 1994 yılında, Uğur Mumcu’nun ideallerini yaşatmak amacıyla, eşi Şükran Güldal Mumcu ve çocukları Özgür ve Özge Mumcu tarafından kurulmuştur. Vakfın kuruluş amacı için tıklayınız.

um:ag bugün 18 yaşındadır. 18 yaşına kadar, meslek edindirmek amacıyla Araştırmacı Gazetecilik kursu, kültür- sanat alanında katkı sağlamak için ise yazmafelsefe, film atölyelerisiyasal düşünceler tarihiroman inceleme ve uygulamalı öykü seminerlerini vermiştir. Burslu olarak verdiğimiz Araştırmacı Gazetecilik Kursu’ndan bugüne kadar 90 öğrenci mezun olmuştur. 30’a yakın mezunumuz ise yaptığı haberler ve aldıkları ödüllerle Uğur Mumcu’nun adına layık olduklarını da göstermeye devam ediyorlar.

Geçtiğimiz yıl ise Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’yle yaptığı anlaşma sonucunda İstanbul’da da seminerlerini “um:ag Akademi” adı altında açmıştır…

Uğur Mumcu ile kaybettiğimiz tüm aydınlarımızı anmak adına, ülkede “hatırlama” kültürünü başlatan “Adalet ve Demokrasi Haftası” da, 50’yi aşkın Demokratik Kitle Örgütü’nün katılımıyla 20 yıla yakın zamandır devam etmektedir.

um:ag ayrıca, Uğur Mumcu’nun yazdığı tüm eserleri kitaplaştırmış, Uğur Mumcu’nun izini sürdüğü tüm olayları, yine Uğur Mumcu’nun “fikri – takip” anlayışı çerçevesinde araştırma dizisi başlığında yayınlamıştır. İlgili link için tıklayınız.

Çocuklara ilk çağlarında gazeteciliği öğretmek fikrinden çıkan “İçimdeki Güneş” Çocuklar İçin Yaz Etkinleri de, 2001 yılından beri devam etmektedir. Bu etkinlikler, “İçimdeki Güneş Çocuk Kitapları” adı altında bir çocuk kitapları dizisinin de oluşmasının önünü açmıştır.

Bugün um:ag, varlığını kitap satışları ile seminerlerden gelen gelirleriyle sürdürmektedir. “Kamu yararına vakıf” statüsünde olan vakfımıza yapacağınız her bağış, vakfın gazeteciliğe ve insanlığa yapacağı katkıyı güçlendirecektir…

Çevrimiçi bağış sistemimizle, um:ag’a çevrimiçi bağış yapabilirsiniz…

Daha aydınlık yarınlar için, sizlerin desteğini bekliyoruz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: