Sana not: bugünün adı yok.

Bugün sana baktım, neredesin diye…

Uzun zamandır sana notlar yazıyorum. Doğmuş bir çocuğa yazılmış, küçük mektuplar bunlar. Neden mi sana yazıyorum? Sana yazmak, kendime yazmak aslında; bunu hep böyle düşündüm. Senin varlığını uzun süre görmezden geldim çünkü. Yaşama devam edebilmemin en kolay yolu, seni görmemekti. Görmek için sana bakabilmem lazımdı. Bakabilmek için de çok cesaret gerekiyordu. Cesaretimi toplamam çok uzun zaman aldı, bunu bugün, sen de, ben de biliyoruz.

Uzun zamandır, ihmal edildiğinin bilincinde bile olmadan kendinin biricikliğinden habersiz, kapatıldığın yerde durup düşünüyorsun; kızıyorsun, duruyorsun, ağlıyorsun, öfkeleniyorsun; yatışamıyorsun çoğu zaman.

Sana anlatmam gereken bir dünya var, tüm kalabalıklığı ve canlılığıyla dışarda dönüp duran. Bir de dünyanın bize yansıyan koyları var; içeri sızan, delikler açan… Tüm bunlarla nasıl başedebilir ki bir insan? Sen olmadan bunlarla baş etmeye çalıştım, olmadı.

Senin bana şunları dediğini fark ediyorum: Neden beni görmedin? Neden beni buralarda kendinden mahrum bıraktın?”

Dünyamı bugüne kadar donatan olaylar geceleri aklıma düşüyor. Sensiz bu olayları çözebilmemim mümkün olmadığını, bugün, görüyorum.

Dünyayı salıyorum ve içeri girmesine izin veriyorum; yaşadığım olaylardan bana kalan anları düşünüyorum. An garip bir hal aslında. Bugünle dünün; yarına evrileceği bir garip zaman aralığı. Tüm bunların içine akan duyguların hafifliği, bazen ağırlığı, iyi anların uçuculuğu ve yaşanan kötü anların diğer günlere uzanan yükünün tümü sanki. Bir kahkahanın bir gülmenin; mevsim dönümlerinin… Anlar, insanın dönümlerini de belirliyor.

Dün bilmezdim, bugün anladım.

 

Reklamlar

Sana not: bugünün adı yok.” için bir yorum

Kendininkini ekle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: