Uğur Mumcu ‘nun 28 yıl önce yazdığı tiyatro oyunu ‘Sakıncasız’, Ankara Meydan Sahnesi’nde seyirciyle buluşuyor.

SAKINCASIZ OYUNU 

BASIN BÜLTENİ 

Kalemler silah,video ve fotoğraflar şantaj malzemesi olarak kullanılıyor; telefonlar dinleniyor,gazeteciler susturuluyor. Medya taraflı, haberler gerçekten uzak,halkı uyutmaya dönük. Sezdirmeden gündemler değişiyor,’gündem’ler örtbas ediliyor. Ruhlar duymadan günler geçiyor.
Uğur Mumcu ‘nun 28 yıl önce yazdığı tiyatro oyunu ‘Sakıncasız’, Ankara Meydan Sahnesi’nde seyirciyle buluşuyor.

Uğur Mumcu bu oyunu niçin yazdığını şu sözleriyle açıklıyor: “Güncel olay, basındır. Basının, holdingler elinde aldığı yeni biçim ve özüdür. Güncel olay, her gün çevremizde gördüğümüz döneklerdir. Siyasi olay, (Alaturka Burjuvazi) üreten siyasal liberalizmden yoksun bir ekonomik modelin içler acısı görüntüsüdür. ‘Sakıncasız’ oyunun bir sakıncası vardı; bu da oyunda sergilenen Güven İnan kişiliğinin birçok gizli ya da açık döneğin iç dünyasında yarattığı kaçınılmaz tedirginliklerdi. Oyunu niçin mi yazdım? Döneklerin bilinçaltındaki birtakım inançlara fener alayları düzenleyip, holding basınını bu curcuna içinde tanıtmak için… Boşa zahmet ettiğimi hiç sanmıyorum!…”

Uğur Mumcu’nun, dönekliğin psikanalizini yaptığı bu oyunda 28 yıl önce bu günü anlatırcasına kaleme aldığını göreceksiniz. Günümüzde yaşanan herşeyi bulacağınız bir oyun.
‘Sakıncasız’ oyunu,Ankara Meydan Sahnesi’nde 13,17,20,31 Ekim tarihlerinde saat 20.00’de gösterilecek. Sezon boyunca, bazı tarihlerde oynanan oyunların geliri Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’na bağışlanacak.

Tolga Çiftçi’nin yönettiği oyunda Tanzer Hacıraifoğlu,Tümay Berkin,Nurcihan Ergün,Gökçe Çetiner,Burak Çağrı Aydüz ve Güneş Üçcan rol alıyor.

Biletler için: http://www.mybilet.com/event/12490/sakincasiz/null

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: