Hobi derken…

 

 

Hayatımız enteresan. Her gün farklı kimliklerle yaşıyoruz. Geçen hafta Üniversite’de yoğun bir hafta, Vakıf’ta farklı kurumlar ile işbirliği, yeni yayın politikası oluşturma, yeni proje yazımları, bebekli hayatla geçen hareketli bir hayat derken, her akşam twitter ile oyalanmanın canımı sıktığını fark ettim. Yerine ne koyabilirim, diye düşündüm. Kitap, evet, tez, evet… Bunların hepsi gece 22 sularında, zihnimin de yorulduğu anlara denk geldi.

Ne yapabilirim diye düşünmeye başladım… Yakın çevrem bilir, çocukken boncuktan ağaç yapmışlığım, deri iplere el yapımı boncuklar dizmişliğim vardır. Hatta 20’li yaşlarda, yeniden misinalar vs kendimi herkese bilezik dizerken bulmuştum. Ve de çok severim, orijinal iş olsun, edineyim, bakayım vs. Süreç, dağılan bileziklerimi dizmek için misina aramakla başladı. Kaldı ki, her yurtdışı çıkışımda kesinlikle ufak tefek ya cam uçlar ya da farklı takılar getiriyorum; yani hep var olan bir meraktı benimki.

Sonuçta, iş temposu ve ev temposu nedeniyle kendimi Ulus’a ya da Kızılay’a atamadım. Dur bakayım, kesin internette satılıyordur diye bakmaya başladım. Sonra olaylar gelişti. Hatta 24 Ocak’ta ilk defa tepemizde keskin nişancılar dolaşırken, kendimi bir yerden sonra bu arayışa verdim. Çünkü hayat yer yıl devam ediyor.

Sonra paylaşmaya başladım instagram hesabımdan. Bir baktım, her seferinde kendim de yeni işler yapıyorum. Arkadaşlarıma hediye ettim, kendim taktım derken… O kadar çok olmaya başladılar ki…

Neyse, nihayetinde, kendimi zet.com’da dükkan açmış buldum. Linkini iletiyorum. Adı OmaDükkan.

Not: Açıkçası, paylaşıp paylaşmamayı da buralardan çok düşündüm. Neticede, çoğunuz beni siyasi bir figür olarak biliyor. Siyaset bilimi, güncel siyaset, vakıf, proje, yazılar, olağanüstü bir sorumluluk ve  şan eğitimi alma arasında bir dengede geziniyorum, ve de hayatımın bu evresi böyle. Ben kafa boşaltıyorum, belki beğenirsiniz, beğenmezseniz de, bu kız hafiften devreleri yakmış diyebilirsiniz. Olsun, ben de böyleyim işte 🙂

Sevgiler,

 

Özge

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: