Kim?

Statik enerji bir mutat hayat yolcusunun kaleminden sızanlardan ibarettir. Siyasete, kültüre, hayata, insanlara ve gelip geçen günlere dair ufak tefek notlar… Öznel ve kendini bağlayan bir blogdur.

Ben kimim? Herkes beni bir kimliğin altında tanıdı. Büyük bir gazetecinin kızı, cesur bir annenin kızı, bir başka yürekli yazarın kız kardeşi. Şapkamdan bir çok kimliği çıkarıp, önünüze serebilirim. Oysa ben sakin olmak isteyen, yaşamın getirdiği tüm yükleri yavaşça irdeleyip sakin bir hayatın içine akmak isteyen bir adem kızıyım işte. Taşıdığım tüm kimliklerle çatışmaya girmeden, kendi olma savaşını veren biri.

Özge Mumcu Aybars

  1. bugün benim doğum günüm diye yazmıştım düzeltti arkadaşlar.kendime aynı gittiğim yollar için hep az kaldığını düşünmek için işaretler koyarım görünce de az kaldı diye sevinirim. bir de sevdiklerimin özel günleri için belirli gün ve haftalar takvimim vardır yine de unuturum ama ama kendi doğum günümü unutamam 1993 ten bu yana unutsam toplumsal bellek hatırlatır kendini. bugün Gazeteci Uğur Mummcunun öldürülüşünün 20 yılı bir çocuğun babasız kalışının da böyle bir olayın ertesinde doğmuş olmam bunu unutmama izin vermez. hep çağırır onu Kızı Özge Mumcu dediği gibi belleğimizde dünya kadar mezar taşı neredeyse hergüne bir anma yapacak kadar kaybımız var nerede duracak bu hayat bir gün bizde mi anılacağız. bugün Özge 30 yaşında bense 34 doğum günüm kutlu olur mu?

  2. dedemin en sevdiği gazete cumhuriyet ğazetesiydi 80 öncesi fırtınalı yıllar dedem hep oğlum ğazeteyi getirirken açıkta getirme derdi. bana birşey gelmesinden korkardı sanki. okurken ğazeteyle konuşurdu ilhan selçuk mustafa ,ekmekçi oktay akbal, hikmet çetinkaya ,onun vazgeçilmezleriydi. uğur mumcu ise haksızlığa, yolsuzluğa ,bağnazlığa ,karşı duran robin hood, u uydu sanki.dedem buğünleri göremedi 24 ocakta bir pazar günü canından çok sevdiği uğur mumcunun alçakça katledilişini göremedi ama biliyordu hep endişeliydi katilleri tanıyordu aramızdalar diyordu savcı doğan özün katledilişine kahroluyordu. dedeme o çocuk yaşımda söylediğim, dede sen aramızdan ayrılınca ben senin mezarına gelir cumhuriyet gazetesini sana okurum diyordum.elimden geldiğince bu sözümü tuttum bir akşam üstü her yanım su içinde ıslak halde eve geldim.ağlıyorum 6 yaşındaki kızım ğördü baba neden ağlıyorsun ,cevap veremedim kızım bu olayı hiç unutmadı çünkü yılmaz gazeteci uğur mumcu katledilmişti EY HALKIM UNUTMA BİZİ DİYORDU. uğur mumcuyu bu halk hiçbir zaman unutmayacak

  3. yeryüzünün en dürüst en çalışkan ve de en araştırmacı gazetecisi Uğur Mumcu …katledildiği gün sınıfta dersi anlatamayıp öğrencilerden izin istediğim tek gün Özge-Özgür Mumcu kardeşler kaleminiz ve diliniz yalın yolunuz açık olsun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s